Sanal ofisler

Sanal ofis, fiziki bir ofise ihtiyaç duymadan çalışmak isteyenler, girişim ve şirketlere şirket kurmak için resmi bir adres sağlayan bir hizmettir.

 

Ticari bir faaliyet yürütüyorsanız ve vergi mükellefiyseniz resmi bir adrese sahip olmanız gerekiyor.

Ayrıca kuruluşların, gerçek bir alan için kira ödemeye gerek kalmadan arzu edilen bir adreste faaliyet göstermesini sağlar.

Sanal ofisler yasaldır ve Türkiye’de şirket kurmanın koşullarından biri olan tebligat adresine sahip olmanızı sağlar.

Sanal ofis firmasıyla sözleşmenin ardından size sunulan adresi şirket adresi olarak gösterebilirsiniz.

Avantajları Nelerdir?

  • Düşük maliyet: Şirket kurabilmek için en düşük maliyetleri sağlar.

 

  • Yasal adres: Sanal ofisler, şirket kurmak için gerekli olan yasal bir adres sağlar. Vergi dairesi ve diğer resmî kurumlar için tebligat adresinde bulunabilir şirketiniz yasal bir şekilde faaliyet gösterebilir.

 

  • Temel hizmetler: Sanal ofisler, bir iş için ihtiyaç duyulan sekreterya, telefon / faks, toplantı odası, müşteri karşılama gibi hizmetleri size sunar.

 

  • Marka imajı: Sanal ofisler, genellikle prestijli ve ulaşım sorunu olmayan lokasyonlarda bulunur. Bu sayede şirketinizin marka imajını güçlendirebilir ve müşterilerinizin güvenini kazanabilirsiniz.

 

  • Network oluşturmak: Sanal ofisler, farklı sektörlerden insanlarla tanışma ve iş ağınızı büyütme fırsatı verir. Çünkü sanal ofis kiralama fikrine farklı iş çevrelerden birçok kişi sıcak bakar. Ortak alanlarda bu insanlarla tanışabilirsiniz.

Sanal ofisleri kimler kullanır?

Sanal ofisler, birçok farklı işletme tarafından kullanılabilir. Özellikle, küçük ve orta ölçekli işletmeler, sanal ofisleri tercih edebilirler, çünkü bu tip ofisler, işletmelerin fiziksel ofisler kurma ve bakım giderlerini azaltmaya yardımcı olur.

Sanal ofisler, aynı zamanda, yurtdışında çalışan veya yurtdışında iş yapmak isteyen işletmeler için de avantajlı olabilir. Bu tip işletmeler, sanal ofisler sayesinde, yurtdışında bir ofis kurma maliyetlerini azaltabilirler.

Sanal ofisler, ayrıca, evden çalışanlar veya iş ortakları arasında çalışanlar için de iyi bir seçenek olabilir. Bu tip çalışanlar, sanal ofisler sayesinde, işlerini evlerinden veya dünyanın herhangi bir yerinden yürütebilirler.

Sanal ofisler, sonuç olarak, birçok farklı işletme tarafından kullanılabilir ve işletmelerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

Sanal ofisler güvenli midir?

Sanal ofisler, genellikle, güvenlik açısından fiziksel ofislerden daha güvenlidir. Bu, çalışanların verilerine ve çalışmalarına erişim güvenliğini sağlaması nedeniyle olabilir. Sanal ofisler, genellikle, güçlü şifreleme teknolojilerini kullanır ve bu sayede, verilerin güvenliğini korur.

Sanal ofisler, ayrıca, işletmelerin veri sızıntılarını ve veri kaybını azaltmaya yardımcı olur. Bu, verilerin yedeklenmesi ve güncel tutulması sayesinde olur.

Ancak, sanal ofislerin güvenliği, işletmelerin kullandıkları sanal ofis hizmeti sağlayıcısına göre değişebilir. Bu nedenle, işletmeler, sanal ofis hizmeti sağlayıcılarını seçerken, güvenlik önlemleri ve veri koruma politikaları hakkında araştırma yapmalıdırlar.

Sonuç olarak, sanal ofisler, güvenlik açısından fiziksel ofislerden daha güvenli olabilir, ancak işletmelerin kullandıkları sanal ofis hizmeti sağlayıcısına göre değişebilir. Bu nedenle, işletmeler, sanal ofis hizmeti sağlayıcılarını seçerken, güvenlik önlemleri ve veri koruma politikaları hakkında araştırma yapmalıdırlar.

Sanal ofislerle ilgili sıkça sorulan sorular nelerdir?

Sanal ofis nedir?

Sanal ofis, fiziki bir ofise ihtiyaç duymadan çalışmak isteyenler, girişim ve şirketlere şirket kurmak için resmi bir adres sağlayan bir hizmettir.

Sanal ofis avantajları nelerdir?

  • Düşük maliyet
  • Yasal adres
  • Temel hizmetler
  • Marka imajı
  • İş ağı oluşturmak

Sanal ofis hizmeti neleri kapsar?

Sanal ofiste satın olmuş olduğunuz en temel şey adrestir.

Satın aldığınız firmanın işleyişi ve güvenilirliği en önemli konulardan biridir.

Şirketinizin adresi burada görünür, ve posta kargo ve takiplerle alakalı bilgilendirmeler yapılır.

Sanal ofisi kimler kullanır?

Sanal ofisler çoğunlukla çalışmak için fiziki bir ortama ihtiyaç duymayan ve yasal adresini bir yerde göstermek zorunda olan firmalar tarafından yoğunlukla kullanılır.

Bu meslek grupları arasında e-ticaret, taşımacılık-nakliye, home ofis çalışanlar, grafiker veya SEO danışmanlığı verenler, danışmanlık yapanlar vb. meslek grupları sanal ofis tercih etmektedirler.